6.Sınıf Bilgisayar Dersi Günlük Planıdır.
BÖLÜM I:
Dersin Adı: Materyal Tasarım |
Sınıf: 6. sınıflar |
Konu: Tasarım Nasıl Olmalı |
Önerilen Süre: 15 dakika |
BÖLÜM II:
Öğrenci Kazanımları | AMAÇ: Tasarım hakkında bilgi vermek genel kurallarını öğretmek | |
Ünite Kavramları ve Sembolleri/ Davranış Örüntüsü | ||
Güvenlik Önlemleri | Etkinlikler sırasında kazalara neden olabilecek davranışlardan kaçınılması. | |
Öğretme-Öğrenme-Yöntem ve Teknikleri | Anlatım , soru – yanıt, gözlem , gösterip yaptırma , inceleme. | |
Kullanılan Eğitim Teknolojileri- Araç, Gereçler ve Kaynakça *Öğretmen *Öğrenci | Afiş, sayfalar , diğer bilişim kaynakları | |
Dikkati Çekme | Tasarım hakkında neler biliyorsunuz? | |
Güdüleme | Verilen cevaplar doğru ise öğrenciyi tebrik etme . | |
Gözden Geçirme | Bugün dersimizde Tasarım Hakkında Bilgiler Öğreneceğiz. | |
Derse Geçiş | Önceden hazırlanmış materyallerle derse geçişi sağlamak Tasarım Nasıl Olmalı konusunun öğrenilmesi sağlanır. | |
Bireysel Öğrenme Etkinlikleri (Ödev, deney, problem çözme vb.) | 1. Öğrencilere, yapılacak işin işlem basamaklarını sırasıyla uygulatma. 2. Yapılan işin işlem basamaklarını uygunluğunun kontrol edilmesi | |
Özet | Derste Tasarımın tam olarak öğrenildiğini anlamak için çeşitli uygulamaların yapılması | |
Ölçme-Değerlendirme:Bireysel öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme-Değerlendirme Grupla öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme- Değerlendirme Öğrenme güçlüğü olan öğrenciler ve ileri düzeyde öğrenme hızında olan öğrenciler için ek Ölçme-Değerlendirme etkinlikleri | Bireysel değerlendirme :
Grup değerlendirme : 1. Yapılan işin istenilen özelliklere uygunluğunun kontrol edilmesi |